5 dôvodov, prečo podporovať lokálne značky

Široký výber, až zarážajúco nízke ceny a nové kolekcie niekoľkokrát do roka. Aj to sú dôvody, prečo chodíme nakupovať oblečenie do veľkých odevných reťazcov. Nemyslíme však na nízku kvalitu výroby a dlhodobý negatívny vplyv na životné prostredie. Viete, prečo stojí za to podporovať lokálnych výrobcov oblečenia?

Zdalo by sa, že s takým množstvom reťazcov, aké u nás podnikajú a predávajú, nemôže lokálny výrobca zápasiť. Popularita trvalo udržateľnej módy však na Slovensku neustále rastie a okrem Dioba vznikli a vznikajú aj ďalšie odevné značky, ktoré môžete sledovať. Stále váhate, prečo podporovať lokálnych výrobcov oblečenia? Možno vás naše dôvody presvedčia.

Podporíte domácu ekonomiku

Ak nakupujete medzi miestnymi predajcami, peniaze zostanú doma a môžu z nich profitovať aj ďalší podnikatelia a ľudia v okolí. Nie je dôležité, kde si ich výrobky zakúpite – či online (v súčasnej situácii zrejme najlepšia možnosť), alebo na rôznych trhoch. Primárnym dôvodom výdavkov na lokálnej úrovni je podpora komunity, ktorá vám to v budúcnosti stokrát vráti.

Za lokálnymi značkami nestojí len jeden človek. Je to kolektívna práca, ktorá začína autorom nápadu, pokračuje návrhármi, krajčírkami, grafikmi a vývojármi e-shopov, fotografmi či modelmi. Kúpou lokálnych produktov ukážete, že si ich prácu vážite a ste za ňu vďační.

Budete vlastniť unikátne a originálne kúsky

Nákup v reťazcoch je síce jednoduchý, nakoniec však zistíte, že vyzeráte ako všetci ostatní. Nezávislí výrobcovia začali s výrobou vlastného oblečenia práve preto, že sa túžili odlíšiť. Ak chcete mať svoj vlastný jedinečný štýl alebo hľadáte unikátny darček, potom kúpa lokálnych značiek je tá správna cesta. Aj v Diobo sa snažíme o výrobu originálnych kúskov, ktoré vystihujú hravosť, zábavu a odráža sa v nich naša osobnosť a láska k našim deťom. 

Zažijete skvelú nákupnú skúsenosť a zákaznícky servis

Lokálni výrobcovia vkladajú do svojho podnikania vášeň – pre kvalitu, rast a šírenie svojich úspechov. Radi sa o túto vášeň delia so zákazníkmi,vážia si ich a chcú sa o nich dozvedieť viac. Častokrát vám vlastnoručne zabalia tovar, poradia, aké veľkosti či farby si kúpiť a dokonca poznajú vaše meno. Či už ide o personalizované balíčky, maily alebo priamu komunikáciu s výrobcom, vo veľkých reťazcoch také niečo nájdete len ťažko.

Pomôžete vniesť trochu charakteru do komerčného sveta

V komerčných predajniach v podstate narazíte na identické možnosti strihov, farieb a látok. Čo je módne v jednom reťazci, začne o chvíľu kopírovať konkurencia. To všetko pri neudržateľnom spôsobe výroby a nízkej alebo žiadnej ohľaduplnosti k životnému prostrediu.

Ak vám je komerčný svet módy proti srsti, hľadajte oblečenie medzi lokálnymi výrobcami. Výrobky často reprezentujú charakter svojich tvorcov a ktovie, možno narazíte na značku, ktorá bude reprezentovať aj ten váš.

Lokálne značky chcú najmä vašu spokojnosť

Pre malých výrobcov je podnikanie o niečom inom, než o konečnom zisku. Zaručujú vám kvalitu, spoľahlivý nákup a možno prekvapenie v podobe kúsku, ktorý ste nikde inde nevideli. Každý jeden produkt prechádza ich rukami a a do tých vašich sa dostane, len keď sú si sami 100 % istí, že je všetko v poriadku.

Iste, možno zaplatíte viac. Získate však garanciu udržateľnosti a vaše peniaze sa vrátia späť do podnikania, čím lokálnym značkám poskytnete možnosť uspieť aj v budúcnosti. Pomôžete vytvoriť konkurenčné prostredie, kvalitnejší tovar a lepší prístup k zákazníkom.

Tak čo, presvedčili sme vás opäť o trochu viac, prečo sa oplatí podporovať lokálne značky? Ak áno, neváhajte a nájdite si svojho obľúbeného lokálneho výrobcu a podporte ho. Potešíte jeho i seba.